Süper Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. En Zeki Kan Grubu Belirlendi! Tahmin Edin Hangisi

En Zeki Kan Grubu Belirlendi! Tahmin Edin Hangisi

admin admin -
67 0

Bu araştırmaların bazılarında, A kan grubuna sahip kişilerin IQ seviyesinin diğer kan gruplarına göre daha yüksek olduğu sonucuna varılmıştır.

Örneğin:

  • 2012 yılında yapılan bir araştırmada, A kan grubuna sahip kişilerin IQ’sunun ortalama 103, B kan grubuna sahip kişilerin IQ’sunun ortalama 100, AB kan grubuna sahip kişilerin IQ’sunun ortalama 98 ve 0 kan grubuna sahip kişilerin IQ’sunun ortalama 97 olduğu belirlenmiştir.
  • 2018 yılında yapılan bir araştırmada ise, A kan grubuna sahip erkeklerin IQ’sunun ortalama 102, B kan grubuna sahip erkeklerin IQ’sunun ortalama 99, AB kan grubuna sahip erkeklerin IQ’sunun ortalama 97 ve 0 kan grubuna sahip erkeklerin IQ’sunun ortalama 95 olduğu belirlenmiştir.

Ancak, bu araştırmaların küçük bir örnekleme dayandığını ve kesin sonuçlar çıkarmak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç olduğunu belirtmek önemlidir.

Ayrıca:

  • Kan grubu ve zeka seviyesi arasındaki ilişkinin gaziantep escort bayan karmaşık bir mekanizmaya sahip olduğu ve tek bir genden etkilenmediği düşünülmektedir.
  • Zeka seviyesini etkileyen çok sayıda faktör bulunmaktadır ve kan grubu bu faktörlerden sadece biridir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir