Süper Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Şifa Hastanesi Doktoru Fadya Malhis, İsrail Zulmünü Türkiye’de Anlattı

Şifa Hastanesi Doktoru Fadya Malhis, İsrail Zulmünü Türkiye’de Anlattı

haberci haberci -
26 0

Malhis ve Ailesi TRT Haber’de İsrail Zulmünü Anlattı

‘Şifa Hastanesi doktoru Fadya Malhis, oğlu gelini ve torunlarıyla Gazze’den Türkiye’ye geldi. Malhis, ailesiyle birlikte TRT Haber canlı yayınına konuk oldu ve 8 aydır devam eden İsrail zulmünü, Şifa Hastanesi’nde yaşadıklarını anlattı.

35 Bin Şehit, 80 Bin Yaralı

Malhis, “7 Ekim’den sonra yapılan katliamlar, bombardıman hiçbir şey bırakmadı. Kıtlık, susuzluk, kuzeyin neredeyse yüzde 80-90’ı yok Vbet oldu. Hastaneler servisten çıkarıldı. Yok edildi. Neredeyse 35 bin şehidimiz oldu. 80 bin yaralı sayımız var. Neredeyse yüzde 70’i çoluk çocuk ve kadın. Tüm katliamlar sivil halka karşı bir saldırı” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Şifa Hastanesi’nde Yaşananlar

Malhis, “Şifa Hastanesi’nde tünel olayı yalan. Zaten saldırdılar, tünel falan bulamadılar. Bizimle çalışan doktor arkadaşlarımızın hepsi Vbet giriş şehit oldu. Gözümü kapattım açtım her şey yok oldu. Evler, arabalar gitti. Bütün Gazzeliler benim gibi. Oğluma işkence edildi, damadım hala tutuklu, işkence altında. Ne halde bilmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kış Aylarında Yağmur Suyu İçtik

Malhis, “Çok zordu, ilk zamanlarda hurma ve su ile yaşadık. Kış aylarında yağmur suyunu içtik. Un yok, yemek yok. Bu Vbettr bir imtihandır. Benim evim, arabam hepsi yok edildiği zaman üzüldüm ama Allah’a tevekkül ettim. Malı veren Allah’tır yine verecek olan da Allah’tır. Bütün Filistinliler aynı şekilde düşünüyor” dedi.

İlgili Yazılar