Süper Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İletişim Başkanı Altun, İsrail’in Refah Kenti Saldırısını Sert Bir Dille Eleştirdi

İletişim Başkanı Altun, İsrail’in Refah Kenti Saldırısını Sert Bir Dille Eleştirdi

haberci haberci -
35 0

Altun’un İsrail’e Yönelik Açıklamaları

İletişim Başkanı Fahrettin Altun , İsrail’in Refah Kenti’ne düzenlediği saldırıya ilişkin sert açıklamalarda bulundu. Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İsrail hükümetini masumların kanını ve gözyaşını akıtmakla suçladı. Tel Aviv’deki rejimin soykırım suçu işlediğini belirterek, insanlığın kolektif bilincine aleni bir hakaret olduğunu vurguladı.

İsrail’in Politikalarına Sert Eleştiri

Altun, İsrail’in aç, evsiz ve savunmasız insanlara yönelik saldırılarını kınayarak, “İnsan hayatını hiçe sayma, İsrail hükümetinin adeta ruhuna işlemiş durumda. Sayfahaber.com Bu, utanç verici, korkunç ve iğrenç bir durumdur.” dedi. ABD’nin destek vermesi olmasaydı, İsrail’in işgal ve mülksüz bırakma politikalarını sürdüremeyeceğini belirtti.

Uluslararası Topluma Çağrı

Altun, dünyanın İsrail’in uyguladığı şiddete karşı birleşmesi gerektiğini vurgulayarak, “İsrail’in karşısında durmalıyız. İşgal edilen, mülksüzleştirilen ve öldürülen Filistinlileri korumak görevimizdir.” ifadelerini kullandı. Ayrıca, uluslararası toplumu İsrail’in işlediği insanlık suçlarına karşı harekete geçmeye çağırdı.

İlgili Yazılar