Süper Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Başıboş Sokak Köpekleri Sorununa Çözüm Arıyor

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Başıboş Sokak Köpekleri Sorununa Çözüm Arıyor

haberci haberci -
35 0

Hayvanları Koruma Kararlılığı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, başıboş sokak köpekleri sorununu ele alarak yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Tunç, Tarım ve Orman Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı’nın birlikte hazırladığı taslak çalışmanın Meclis’e intikal ettiğini ve milletvekillerinin bu konuyu değerlendireceğini belirtti.

Yasal Düzenlemenin Önemi

Adalet Bakanı, hayvanları koruma noktasındaki kararlılıklarını sürdürdüklerini vurgulayarak, hayvanları eziyet edenlere yönelik cezaları artırdıklarını ve hayvanları koruma kanununda evcil, sahipsiz hayvan tanımlarını netleştirdiklerini belirtti. Sokaktaki başıboş köpeklerin artan zarar verme durumuna dikkat çeken Tunç, bu konuda yasal düzenleme ihtiyacının açık olduğunu ifade etti.

Dengenin Korunması

Adalet Bakanı Tunç, sokaktaki başıboş köpeklerin insanlara zarar verdiğini ve ölümlere yol açabileceğini belirterek, bu durumu önlemek için belediyelere ve kurumlara görevler düşeceğini söyledi. Koruma önlemlerinin alınması gerektiğini vurgulayan Tunç, hayvanların korunmasının yanı sıra insan sağlığının da gözetilmesi gerektiğini dile getirdi.

İlgili Yazılar