Süper Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İBB Başkanı İmamoğlu, Esenler Belediye Başkanı Göksu’yu Tebrik Etti

İBB Başkanı İmamoğlu, Esenler Belediye Başkanı Göksu’yu Tebrik Etti

haberci haberci -
22 0

İmamoğlu, Göksu’yu Tebrik Etti ve Başarılar Diledi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dördüncü kez aynı göreve seçilen Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’yu tebrik ziyaretinde bulundu. Göksu, İmamoğlu ve beraberindeki heyeti, Prof. Dr. Sadettin Ökten Şehir Düşünce Merkezi’nde ağırladı. İmamoğlu, Göksu’yu tebrik ederek, “Başarılar diliyorum. İnşallah değerli hizmetleri olsun. Her belediye başkanı, kendi ilçesinde en başarılı 5 yılı elde ederse, biz de bu önümüzdeki beş yılda en başarılı İstanbul’un 5 yılını elde etmiş olacağız” dedi.

“Her Farklı Bakışın Güçlü Tarafları Var”

İmamoğlu, Göksu’nun İstanbul’un deneyimli belediye başkanlarından biri olduğunu belirterek, “Her farklı bakışın da güçlü tarafları var, özel tarafları var. Bugün Esenler’in önümüzdeki 5 yılını konuşurken, aynı zamanda niyetimiz aslında ilçelerle birlikte İstanbul’un da Büyükşehir Belediyesi olarak, önümüzdeki 5 yıllık stratejik planını birlikte yazabilmek, birlikte organize edebilmek” dedi.

“Hepimizin Kapısı Birbirine Açık”

İmamoğlu, “Her ilçede, ilgili bürokratlar eşliğinde toplantılar yaptıklarını aktararak, “İstanbul’umuz, çok çok önemli. Yaşamın kalbi bütün Türkiye için. Atacağımız her iyi adım şehircilik adına, iletişim adına, müzakere adına, istişare adına Türkiye’de örnek olacaktır. Bu bağlamda Tevfik Göksu gibi özellikle deneyimli başkanlarımıza, önümüzdeki 5 yılda iletişim, ilişki ve bir arada çalışma kültürüne dönük önemli sorumluluklar düşüyor” dedi.

Göksu: “İstanbul’un Yükü Ağır, Beraber Taşıyacağız”

Göksu da İmamoğlu ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Başkanım hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Yeni döneminiz hayırlı olsun. İstanbul’un yükü ağır. Bu yükü hep beraber taşıyacağız İstanbul, Esenler özelinde. Ortak çözümlerimiz ortaya koyacağız hep beraber” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar