Süper Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Lice’de 14 Yaşındaki Gencin Darp Edilmesi Davasında Karar Çıktı

Lice’de 14 Yaşındaki Gencin Darp Edilmesi Davasında Karar Çıktı

haberci haberci -
22 0

5 Polis Hakkında Hapis ve Adli Para Cezası Verildi

Lice ilçesinde 21 Mart 2023’te gerçekleşen Nevruz kutlamalarının ardından 14 yaşındaki Y.D.’yi darp edip kötü muamelede bulunma suçlarından yargılanan 5 polisin davasında karar duruşması sona erdi.

Mahkeme Kararı

Lice Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, Diyarbakır Baro Başkanı Nahit Eren, müşteki Y.D. ve tutuksuz yargılanan sanık polislerin avukatları hazır bulundu. Y.D. ve sanık polislerin avukatlarının savunmalarının ardından mahkeme, her bir sanık polis hakkında TCK’nın 109. maddesi kapsamında ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan 8’er yıl hapis cezası ve ‘mala zarar verme’ suçlarından ayrı ayrı 4 bin 500 lira adli para cezasına hükmetti.

Baro Başkanı Nahit Eren’in Açıklaması

Mahkemenin verdiği kararı olumlu bulduklarını belirten Baro Başkanı Nahit Eren, “İlk günden beri ifade ettiğimiz ve dosya kapsamındaki deliller ile mahkemenin 3 Mayıs 2023 tarihli görevsizlik kararında belirtildiği üzere kolluk görevlilerinin fiili açık işkence suçu olup, işkence suçundan cezalandırılmaları gerekmektedir. Diyarbakır Barosu olarak davanın takipçisi olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar