Süper Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. TBMM’de Askeri Personel Kanunu Değişikliği Görüşmeleri Tamamlandı

TBMM’de Askeri Personel Kanunu Değişikliği Görüşmeleri Tamamlandı

haberci haberci -
23 0

Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar’dan Açıklamalar

Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, TBMM Genel Kurulu’nda Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerindeki görüşmelerin tamamlandığını belirtti. Akar, emekli astsubaylar, kıdemli başçavuşlar ve kıdemli binbaşıların özlük haklarının iyileştirilmesinin mümkün olmadığını ancak mesleki tazminatlar konusunun takipçisi olduklarını vurguladı.

CHP’den Kanun Teklifi Eleştirisi

CHP Grubu adına söz alan Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, kanun teklifinin eksiklikler içerdiğini belirterek, askeri sağlık sistemi, askeri yargı sistemi ve askeri eğitim sistemi gibi konuların teklifte yer almadığını dile getirdi.

AKP ve MHP’den Açıklamalar

Akar’ın ardından söz alan AKP grubu ve MHP milletvekilleri, TSK personelinin ve emeklilerinin haklarının iyileştirilmesi gerektiğini vurgulayarak ilave düzenlemelerin yapılması gerektiğini dile getirdiler.

Astsubayların Talepleri

Emekli astsubaylar, kendilerine vaat edilen tazminatların ödenmesini ve göstergelerin yansıtılmasını talep ediyor. Astsubaylar, emekli olduklarında maaşlarının yarıya düştüğünü belirterek haklarının göz ardı edildiğini ifade ediyorlar.

Görüşmelerin tamamlanamaması durumunda TBMM Genel Kurulu’nun Cuma günü de çalışmalarına devam edeceği belirtildi.

İlgili Yazılar