Süper Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Metro İstanbul İzinsiz Giren Araçla Hukuki Süreç Başlatıyor

Metro İstanbul İzinsiz Giren Araçla Hukuki Süreç Başlatıyor

haberci haberci -
32 0

Metro İstanbul, T1 Tramvay Hattı’na İzinsiz Giren Araç Nedeniyle Hukuki Süreç Başlatacak

Metro İstanbul, T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı’na izinsiz giren araç nedeniyle yaşanan arızadan dolayı seferlerin aksamasına ilişkin hukuki süreç başlatacağını duyurdu.

Hattın İzni Dışında Giren Araç Seferleri 58 Dakika Boyunca Engelledi

Metro İstanbul’un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, tramvay hattına UKOME kararı ile belirlenen araçlar dışında giren bir banka aracının seferleri 58 dakika boyunca engellediği belirtildi. Bu durum nedeniyle seferlerin Yusufpaşa-Beyazıt istasyonları arasında yapılamadığı ifade edildi.

Sorunun Etkisi Gençlerin Sınavlarını Etkiledi

Söz konusu olayın, sınava girecek öğrencilerin zamanında ve konforlu bir şekilde okullarına ulaşmalarını etkilediği belirtilen açıklamada, gençlere ve ailelerine yaşanan üzüntülerin iletilmesi vurgulandı.

Yasal İşlem Yapılacak, Araç Girişleri Kontrol Edilecek

Metro İstanbul, hattın güvenliği ve düzeninin sağlanması amacıyla izinsiz giren araçlarla ilgili yasal işlem başlatılacağını kamuoyuyla paylaştı. Yarın sınav saati başlangıcına kadar hatta izinsiz giren araçlarla ilgili yasal işlem başlatılacağının altı çizildi. UKOME kararı ile hatta giriş izni olan araç sahiplerinden de tramvay hatlarını kullanmamaları rica edildi.

Seferler Normale Döndü

Metro İstanbul’un sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı’nda meydana gelen araç arızası sonucu seferlerin bir süre aksadığı, ancak daha sonra normale döndüğü belirtildi.

İlgili Yazılar