Süper Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul Kağıthane’de Polis Memuru Şehit Edildi, 51 Sanık Hakkında Hapis İstemiyle Dava Açıldı

İstanbul Kağıthane’de Polis Memuru Şehit Edildi, 51 Sanık Hakkında Hapis İstemiyle Dava Açıldı

haberci haberci -
30 0

Polis Memuru Hakan Telli’nin Şehit Edilmesi

İstanbul Kağıthane’de polis memuru Hakan Telli’yi şehit eden suç örgütüne yönelik soruşturma sonucunda, 51 sanık hakkında dava açıldı. Bir polis memurunu da yaralayan örgütün, 5’er yıldan 146’şar yıla kadar hapis cezası isteniyor.

İddianame Detayları

İddianamede, suç örgütüne dair detaylar yer alıyor. 32’si tutuklu, 3’ü firari olmak üzere toplam 51 kişi şüpheli olarak yer alırken, 15 kişi de müşteki konumunda bulunuyor. İddianamede, suçun işlendiği tarih ve olayın detaylarına da yer veriliyor.

Suç Örgütü Operasyonu

İddianamede, suç örgütünün uyuşturucu ticareti yaptığı ve silah ticaretine başladığı belirtiliyor. Örgütün faaliyetlerine ilişkin detaylar kriminal raporlarla destekleniyor. Ayrıca, örgütler arasındaki çatışmalar ve öldürülen kişilerin hikayesi de dava dosyasında yer alıyor.

İstenen Cezalar

Örgüt elebaşlarına yönelik ağır suçlamaların bulunduğu iddianamede, 107’şer yıl 4’er aydan 146’şar yıla kadar hapis cezaları isteniyor. Diğer sanıklar için ise 5’er yıldan 97’şer yıla kadar hapis talep ediliyor. Eylül ayında başlayacak olan davanın İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildiği belirtiliyor.

İlgili Yazılar