Süper Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul Barosu’ndan Polis Şiddetine Karşı Açıklama

İstanbul Barosu’ndan Polis Şiddetine Karşı Açıklama

haberci haberci -
41 0

İstanbul Barosu, Avukatların Maruz Kaldığı Polis Şiddetini Kınadı

İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç tarafından yapılan açıklamada, 27 Haziran 2024 tarihinde Av. Şehnaz Altunkaya ve Av. Bahtiyar Kandeğer’in İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde polis şiddetine maruz kaldığı belirtildi. Baro, meslektaşlarının maruz kaldığı şiddeti büyük bir üzüntüyle öğrendiklerini vurguladı.

Avukatlara Destek ve Takip

Açıklamada, olayın ardından Avukat Hakları Merkezi’nin meslektaşlarla iletişime geçtiği, Baro Başkanı’nın meslektaşlarla görüştüğü ve meslektaşların ifadeye vermeye başladığı belirtildi. Baro, darp raporunda izleri tespit edilen meslektaşlarının maruz kaldığı şiddeti kınayarak, desteklerini ifade etti.

Etkin Soruşturma Talebi

Şüpheli polisler hakkında etkin soruşturma yürütülmesi gerektiğini vurgulayan Baro, haberlermersin.com şiddet uygulayan memurların adli ve idari görevlerine devam etmesinin tehdit olduğunu belirtti. Meslektaşlarına yapılan saldırının yargıya ve yurttaşa saldırı olduğunu vurgulayan Baro, soruşturmanın titizlikle yürütülmesi gerektiğini ifade etti.

ÇHD: İşkence İle Mücadeleye Devam

ÇHD İstanbul Şubesi de sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, polis işkencesine maruz kalan meslektaşlarının ifadelerinin tamamlandığını ve sürecin takipçisi olacaklarını belirtti. Meslektaşlarına yapılan saldırılara karşı dayanışma ve işkenceyle mücadeleye devam edeceklerini duyurdu.

İlgili Yazılar