Süper Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Güncel Hava Durumu Raporu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Güncel Hava Durumu Raporu

haberci haberci -
27 0

Karadeniz ve Doğu Anadolu’da Sağanak Yağış ve Kuvvetli Rüzgar Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, güncel verilerine göre bugün Karadeniz Bölgesi’nin doğu kesimleri ve Doğu Anadolu bölgesinin önemli bir kısmında sağanak yağış beklendiğini açıkladı. Rüzgarın ise yurdun birçok noktasında kuvvetli eseceği belirtildi.

Ordu ve Muş’ta Yaşanan Ölümlerin Ardından Uyarı

Dün yağışlardan etkilenen Ordu ve Muş’ta iki kişinin hayatını kaybettiği hatırlatılarak, kentlerde yine sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü birçok şehir için uyarıda bulundu.

Ülkenin Kuzey, İç ve Doğu Kesimlerinde Hava Durumu Tahmini

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre bugün ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu olacağı belirtildi. Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Bolu, Samsun, Amasya, Ordu, Tokat ve Sivas çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların görülmesi bekleniyor. Diğer bölgelerin ise az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Özellikle Dikkat Çekilen Noktalar

Yağışların; Doğu Karadeniz ile Samsun’un doğusu, Ordu, Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan çevrelerinde yerel kuvvetli olması beklenirken, rüzgarın Marmara’nın güneybatısı, Kuzey Ege kıyıları, İç Anadolu’nun doğusu ile Orta Karadeniz’de kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak esmesi öngörülüyor.

İlgili Yazılar