Süper Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul’da Sahil Şeridindeki Karavanlar Çekildi

İstanbul’da Sahil Şeridindeki Karavanlar Çekildi

haberci haberci -
28 0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Maltepe Belediyesi Karavanlara Müdahale Etti

İstanbul’da Maltepe Sahili’ndeki kamuya açık alanlarda park halinde olan ve tebligat gönderilmesine rağmen kaldırılmayan karavanlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Maltepe Belediyesi ekipleri tarafından çekilerek Yediemin Otoparkı’na götürüldü.

Karavan Sahiplerinin Görüşleri

Bir karavan sahibi, “İçinde yaşayanlar var yaşamayanlar var. 20 tane karavan varsa içlerinden birinde yaşayan var. Diğerlerinin hepsi işgalci. Benim gözümde de işgalci. Karavancı olarak ben tavsiye etmiyorum. Ben yaşıyorum. Bunlar bırakıyorlar senede bir kere geliyorlar, ayda 1 kere geliyorlar.”

Başka bir karavan sahibi ise, “Bizi zaten işgalci yaptılar sağ olsunlar. Ben de diyorum ki o zaman ücretli yapın parasını ödeyelim. Orhangazi Parkına gidelim diyoruz. Günlük 400 lira diyorlar. Abonman yapalım diyoruz ‘yer yok’ diyorlar.”

Özgür Merhemci, “Gördüğünüz gibi çekiyorlar milletin malını gasbediyorlar resmen kırarak dökerek. Götüreceğiz bir yere koyacağız bakalım. Karavan parkı yapılıyor ama şu anda 400-500 kişi sırada bekliyormuş. Yer göstermek yok. Nereye koyacağız biz bunları?”

İlgili Yazılar