Süper Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Güncel Hava Durumu Tahminleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Güncel Hava Durumu Tahminleri

haberci haberci -
23 0

Sağanak Yağışlar Ülke Genelinde Etkili Olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı güncel tahminlere göre, bugün öğlen saatlerinden itibaren ülkenin büyük bölümünde yer yer etkisini artıran sağanak yağışların kendini göstereceği tahmin ediliyor. Marmara ve Ege kıyılarında ise yer yer rüzgar kuvvetlenecek.

Yerel Sağanak Yağışlar Bekleniyor

Ülke genelinin bugün parçalı yer yer çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Marmara’nın doğusu, Ege ve Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Muş, Van ve Batman çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülebilir.

Kuvvetli Yağış Beklenen Bölgeler

Öğleden sonra ve akşam saatlerinde Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Eskişehir, Çankırı, Yozgat, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Ankara’nın kuzey ve batı ilçelerinde yerel kuvvetli yağışlar bekleniyor.

Rüzgar Kuzeyden Kuvvetli Esecek

Hava sıcaklıklarında genel olarak mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyir beklenirken, rüzgarın genellikle kuzeyli olacağı, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’nun doğusunda güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı ve Kuzey Ege kıyılarında ise kuzeyden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

İlgili Yazılar