Süper Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Tepebaşı İlçesinde Silahlı Çatışma: Son Durum

Tepebaşı İlçesinde Silahlı Çatışma: Son Durum

haberci haberci -
24 0

Geçen Yıl Şeker Fabrikası Arkasında Yaşanan Olayın Gelişimi

Tepebaşı ilçesi Şeker Mahallesi’ndeki Kazım Taşkent Şeker Fabrikası’nın arka girişinde, geçen yıl 4 Ekim’de aralarında husumet olduğu belirtilen iki ailenin bireyleri arasında tartışma çıktı. Tartışma, silahlı çatışmaya dönüştü.

Olayın Ardından Yaşanan Gelişmeler

Olay sırasında Hüseyin Tekeli, oğlu Süleyman Tekeli ve diğer gruptan Hüseyin Yurdusever silahla yaralandı. Hüseyin Tekeli ve oğlu Eskişehir Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Hüseyin Yurdusever ise Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Süleyman Tekeli tedavisinin ardından tutuklandı. Hüseyin Tekeli ise ambulansla adliyeye götürülürken tutuklandı. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca baba ve oğul hakkında dava açıldı.

Mahkeme ve Sanıkların Savunması

Davanın bugünkü karar duruşmasında Hüseyin Tekeli ve oğlu Süleyman Tekeli müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, sanıklara ‘Ruhsatsız silah bulundurma’ suçundan da ek ceza verdi.

Hüseyin Tekeli mahkemede, “Kendimi ve çocuğumu korudum, ölmeseydi iyiydi” derken, Süleyman Tekeli ise “Pişmanım” şeklinde ifade verdi.

Mahkeme heyeti, sanıkların cezasını ‘haksız tahrik’ ve ‘iyi hal’ indirimi uygulayarak müebbet hapis cezasını 10’ar yıla indirdi.

İlgili Yazılar