Süper Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. İzmir Boşanma Avukatı

İzmir Boşanma Avukatı

admin admin -
40 0

İzmir Boşanma Avukatı

 

Boşanma avukatı, diğer avukatlardan farklıdır çünkü boşanma ve evlilik, ticari sözleşme gibi diğer hukuki bağlamlardan çok farklıdır. Bu yazı içeriğinde İzmir Avukat Kadir KARAKUŞ tarafından boşanma davalarına ilişkin önemli hususlar açıklandı.

 

Boşanma Avukatı Seçimi

 

Herhangi bir hukuk alanında, bir avukatın kalitesi, mesleki deneyimi ve hukuk bilgisi önemli olsa da, aile avukatları tarafların zarar görmemesini sağlamak için temel özellikler aranır. İzmir boşanma avukatı dürüst, profesyonel, sakin, güvenilir olmalıdır.

 

Boşanmak, bir kişinin hayatındaki en önemli olaylardan biridir. Boşanma ve miras hukuku avukatları, ceza hukuku ve miras hukuku alanlarında uzman olmalıdır.

2023 yılında Türkiye’de 171 bin 881 evlilik sözleşmesi yapılmış ve 171 bin 213 çocuğun velayeti belirlenmiştir. 2023’te velayeti verilen çocukların %74,9’u anneleriyle, %25’i babalarıyla yaşamaya başladı.

İzmir boşanma avukatı Karakuş Hukuk Bürosu, müvekkilerinin haklarını en iyi şekilde savunurken, boşanma davalarının devam ettiği süre boyunca müvekkilerine en iyi ve güvenilir hukuksal ve psikolojik danışmanlık hizmetini vermeyi ilke edinmiştir.

 

Boşan Avukatı Tutmak Zorunlu mu?

 

Eşlerin davayı bizzat yürüttüğü dosyalarda haksız durumda olduğu kanıtlanmıştır. Özellikle İzmir gibi büyük şehirlerde boşanma avukatı olmadan dava açmak hem zaman kaybına hem de hak kaybına neden olabilir. Boşanma avukatı, her altı ayda bir İzmir’deki duruşmaları erkene çekebilir, gerekli işlemleri gecikmeden yapar ve TMK hükümleri ve usul kurallarını birebir yerine getirir.

Boşanma avukatları aile mahkemesi davalarında deneyimli olmalıdır. Avukatın seçiminde en önemli kriter budur. Herhangi bir baskı olmadan avukat seçilmelidir.

Boşanma Davasında En İyi Boşanma Avukatı ile Çalışmazsak Süreç/Dava Uzar mı?

Avukatlar, boşanma davalarını hızlı bir şekilde sonuçlandırmaya çalışırlar. Boşanma davaları nedeniyle İzmir mahkemeleri nüfusa göre çok fazla yüklüdür. Bu nedenle, boşanma davaları neredeyse her altı ayda bir görülebilir. Hakimin izinli olması, karşı tarafa tebligat yapılmaması veya süre istemesi durumunda, duruşmalar bir sonraki celseye ertelenebilir. Bu nedenle, herhangi bir hata nedeniyle duruşma altı ay ertelenmelidir.

En iyi boşanma avukatı, süreci erteleme yerine tüm gereklilikleri yerine getirerek her duruşmaya girer. Sonuç olarak, vekil hem sancılı boşanma sürecini kısaltır hem de öngörülü davranarak muhtemel istinaf veya temyiz süreçlerini kolaylaştırır. Aksi halde yasal haklar ve süre kaybedilecektir. Boşanma süresi arttıkça boşanma masrafları da artacaktır. Yine de, yanlış bir dava açan avukatın sorumluluğunu ispat etmek son derece zor ve zordur.

Kaynak: https://www.kadirkarakus.av.tr/izmir-bosanma-avukati/

 

 

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir